Blog


10 października 2020
Zajęcia Fitness w Rzeszowie

Hipertofia w pigułce –

Zwiększenie masy mięśniowej to chyba jeden z najbardziej pożądanych efektów treningu siłowego. Proces rozbudowy sylwetki jest wbrew pozorom bardzo trudny i żmudny, wie o tym każdy kto przed pójściem na siłownię twierdził, że jak tylko zacznie ćwiczyć to szybko urośnie. Istnieje cała masa czynników, które będą w mniejszy lub większy sposób wpływać na zwiększenie masy mięśniowej. W tym wpisie postaram się dosyć dokładnie przedstawić Państwu podstawowe informacje z zakresu fizjologii i treningu nastawionego na hipertrofię. .

14 września 2020

Posiłek po treningowy, – Fakty i mity

Przygotowywanie posiłków nie zawsze jest lekkie, łatwe i przyjemne. Szczególnie wiele problemów przysparza posiłek po treningowy, na cześć, którego w światku fitnessu powstało wiele ciekawych, aczkolwiek nie zawsze prawdziwych teorii spiskowych. Zjedz zaraz po treningu, nie dodawaj tłuszczu – to tylko niektóre ze sformułowań, na jakie narażone są osoby początkujące. W tym artykule postaram się rozwiać wątpliwości i w przystępny sposób przybliżyć Wam najważniejsze aspekty.

31 lipca 2020

Aktywność fizyczna seniora

Zmiany inwolucyjne – procesu starzenia się nie zatrzymamy

W dobie ciągłego pośpiechu i wszechogarniającego nas wszystkich stresu nie ma miejsca na refleksje o starości. Nadejdzie jednak taki moment, że wszyscy bez wyjątku zauważymy, że nasze zdolności funkcjonalne, wygląd, wydolność zaczynają się zmieniać. Zmian inwolucyjnych, czyli postępujących wraz z wiekiem nie jesteśmy w stanie powstrzymać.